Scroll to top

Çapraz Bağsız Hyaluranik Asitler

KOLLAJEN

Hayatın Kaynağı Su,  Hyaluronik asit güçlü su tutucu:

Vücudumuzdaki tüm bağ dokusunda eklemlerde ve ciltte doğal olarak yer alan glukozaminoglikan denilen amino asit içeren polisakkarit formunda bileşenler bulunur. Bu bileşenler bağ dokusuna esneklik sağlamlık ve nem kazandıran bileşenler. Hyaluronik asit de bu bileşenlerden bir tanesi.

Su olmadan hayat düşünülemez, insan vücudunda da  hem hacim hem de ağırlık olarak en çok bulunan madde su.  Su olmadan ya da yeterli su  olmadan vücut fonksiyonlarımızın normal şekilde yürümesi mümkün değil. Çünkü vücudumuzdaki her türlü biyokimyasal işlemde suyun çok önemli rolü var. Hyaluronik asit kendi ağırlığının 1000 katı kadar su tutabilen mucizevi bir molekül.

Normal bir hyalüronik asit molekülü insan derisine enjekte edildikten 12 saat sonra metabolize olarak atıldığı için kalıcı olabilmesi için HA moleküllerinde çapraz bağlar kullanılmaktadır. Hyaluronik asitin çapraz bağlanması solüsyonu daha visköz yapar ve suda çözünmez hale getirir. (BDDE kısaltması)

HA çapraz bağsız Hyaluronik Asitler ciltte nemlenme sağlar bu nedenle bir çok cilt gençleştici ürünü içinde yer almaktadır. Bu tür ürünlerde etki süresi ürünün formulasyonu ile alakalıdır.

Çapraz bağ hyaluronik asidin ciltte kalış ve etki süresini aslında arttıran bir etkendir.

Fakat günümüzde teknolojinin ilerilemesiyle birlikte BBD (çapraz bağ ) içermeyen fakat ciltte etki süreleri uzun ve etkili olan ürünler vardır.

Profhilo ‘da bu yüksel teknoloji ile üretilmiştir.

Profhilo 64 mg Saf Hyaluronik Asit icerigi ile piyasadaki en yuksek Hyaluronik Asit iceren urundur. Saf Hyaluronik Asit içeriği 2 farkli molekulden olusmaktadir. 32 mg (80-100 kDA ) Dusuk moleküler yapıda Hyaluronik Asit (Nemlendirmede etkilidir.)
32 mg (1100-1400 kDA) Yüksek Moleküler Ağırlıktaki Hyaluronik Asit (Lifting’de etkilidir )
Bu iki farklı Molekül IBSA’ya patentli NAHYCO teknolojisi ile hiçbir kimyasal bağlayıcı icermeden birbirine baglanir.
IBSA patentli NAHYCO teknolojisi sayesinde Saf Hyaluronik Asit ciltte etkisini uzun süre gösterir.
Eşsiz ve Benzersiz Yapısı ile Cildinizi Genclestirirken ,BDDE gibi yabancı kimyasallar içermediği için alerjik reaksiyona neden olmaz.
Doğal Saf Hyaluronik Asit içeriği sayesinde ciltte birikim yapmadan doğal olarak vücuttan atılır.
5 Nokta Tekniği (BAP) ile uygulama kolay ve ağrısızdır.

 

Doktor musunuz?